ייעוד התרומות: עמותת ידידי המרכז הרפואי מאיר

 פרויקטים לבינוי ומכשור רפואי מרכז רפואי מאיר

 

רקע
מרכז רפואי מאיר הוקם ב-1956 כמוסד מוביל המספק שירותי בריאות מתקדמים ואיכות גבוהה לכלל תושבי אזור השרון.
בסך הכל, כ-
800,000 תושבים, הינם חלק מחזון המרכז הרפואי השואף לספק איכות טיפול גבוהה, המותאמת לצרכים וציפיות של כל מטופל, עם דגש על רגישות ומקצוענות.

במרכז הרפואי מאיר קיימים מגוון מרכזי מצוינות אשר נחשבים המובילים בתחומם והכוללים בין היתר:
רפואת עיניים, גסטרואנטרולוגיה, מחלות ריאה, אורתופדיה וניתוחי עמוד שדרה, מחלקת מיילדות ופגיה, בנוסף, מרכז רפואי מאיר מוכר בעולם בזכות המחקר והחידושים בשיתוף אוניברסיטת תל אביב.

במאיר, הערכים והנהלים האתיים הם חלק מבית החולים, והמחויבות הבלתי מתפשרת להיותו מקור של תקווה וכבוד לכל אדם, נמצא בלב לבו של המרכז הרפואי והצוות שלו.
בית החולים מאיר משמש כסמל מקומי של דו קיום בישראל. הביטוי "בריאות כגשר לשלום" הינו בעל משמעות עליונה במרכז הרפואי מאיר.

במרכז הרפואי מאיר2,800 אנשי צוות, 750 מיטות, מעל 60,000 אשפוזים לשנה.
7,200 לידות ו-163,000 ביקורים ברפואה דחופה לשנה, מחייבים את המרכז הרפואי לעמוד בסטנדרטים גבוהים של טיפול והתנהלות בכל המחלקות. בעזרת תכניות בנייה עתידיות לחידוש והרחבת המתקנים ולרכש מיכשור מתקדם , המרכז הרפואי מאיר ימשיך להוות מקור לשירותי בריאות לאוכלוסייה אשר הוא משרת.

בניין מיון ממוגן וחדרי ניתוח( כולל הנצחה) 

עלות הפרויקט כ 411 מיליון ₪.  תרומה מבוקשת 60 מליון ₪.


במסגרת תכנית האב של המרכז הרפואי מאיר לפיתוח, אנו מתחילים בהקמת הבניין השלישי בשטח של כ- 32,000 מ"ר. שילוב של כל המשאבים המקצועיים במתחם אחד יאפשר את הטיפול הרפואי הטוב ביותר למקרים שלרפואה דחופה ומקרי טראומה אורתופדיים. מטופלים אלה יכולים להיות מועברים ישירותמחדרי המיון לחדרי הניתוח ומשם לאשפוז והתאוששות. בשלב א', ב-3 שנים הקרובות מתוכנןלהיבנות חדר המיון החדש וחדרי הניתוח בעלות של כ-200 מיליון ₪.

תוספת למחלקת יולדות ( כולל הנצחה)

עלות הפרויקט כ 10 מיליון ₪.


מרכז רפואי מאיר נחשב מרכז של מצוינות בגינקולוגיה, מיילדות וטיפול בנשים. צוות המחלקה מייצג את כל תת ההתמחויות בתחום זה. חדרי הלידה נמצאים בפעילות מתמדת ויש בהם כ- 6,600 לידות בשנה. המחלקה תיבנה בקומה 6 בבניין סטולברג על 1500 מ"ר. המחלקה תכלול 14 חדרי אשפוז ל- 2 מטופלות בכל חדר . המחלקה תהווה הרחבה של מערך המיילדות , אשפוז היולדות במחלקה יעשה בשיטת ה- ROOMING IN, בו התינוק נמצא יחד עם האימא במשך שהותם בבית החולים. המחלקה תיבנה בסטנדרט גבוה, כדי לתת מענה לאוכלוסיית הנשים הצעירה.

התחלת בנייה בתחילת 2015.

נפרולוגיה ודיאליזה ( כולל הנצחה)

עלות הפרויקט כ 30 מיליון ₪.


מרכז רפואי מאיר מפעיל אחד ממרכזי הנפרולוגיה הגדולים בשירותי בריאות כללית בישראל. המרכז מטפל במאות מטופלים בשנה הסובלים ממחלות כליה ומחלות כרוניות אחרות. במרכז הדיאליזה החדש יהיו 42 עמדות דיאליזה לשימוש החולים הדורשים טיפול בדיאליזה שוטף.

בניין הדיאליזה ייקרא ע"ש התורם.

אגף הילדים החדש ( כולל הנצחה )

עלות הפרוייקט 25 מליון ₪.

 

משרת היום כ-250,000 ילדים ועל מנת לענות לצורכי האוכלוסייה הגדלה ולספק טיפול איכותי ומקצועי, מרכז רפואי מאיר נמצא בתהליך בנייתו של בית חולים ייעודי לילדים. תהליך השיפוץ והשיפור לקראת סיום. לשם השלמתו של בית החולים לילדים, עלינו להשלים את הכניסה ולובי הנפרדים לקבלת ילדים, מרכזי בריאות וספורט, חדר המיון ומרפאות חוץ ואישפוז יום לילדים.

התורם יקבל את שם בית החולים לילדים על שמו.

ליצנים רפואיים 

עלות הפרויקט 400,000 ש"ח לשנה.

בעקבות מחקרים, הוכח כי ליצנים רפואיים תורמים ומסייעים לילדים לעבור טיפול רפואי ללא טראומה. ליצנים אלו הנקראים רופאי חלום מועסקים בהצלחה רבה כבר מספר שנים ומסייעים מאוד לילדים החולים ויש חשיבות עליונה להמשיך עם פרויקט זה.

 

מכשור רפואי

ציוד ומוניטורים למרכז ספורט למבוגרים

עלות הפרויקט כ 40,000 $.

מכשור ספורט לטובת ריפוי חולי לב במרכז השיקום ולטובת מניעת מחלות לב באוכלוסייה הבריאה.

 

מכשיר ריצה בתת לחץ לחדר ספורט

עלות הפרויקט כ 50,000 $.

מיועד לאפשר ריצה למוגבלים בגפיים תחתונות. מכשור שהומצא ב-NASA.

BCARESCAPE MONITOR B650

עלות הפרויקט כ 55,000 $

מוניטור משוכלל ומתקדם המוצב בחדר הניתוח ובו יכול המנתח לראות את כל הנתונים הפיזיולוגיים של המנותח בזמן אמיתי ותוך כדי הניתוח.

הנתונים מוצגים באופן ברור ומאפשרים לצוות הרפואי להגיב בזמן אמת.

המוניטור יכול להציג נתונים לכל סוגי החולים והניתוחים והוא יעיל גם למחלקת טיפול נמרץ.