עמותה.gif

ידידי המרכז הרפואי מאיר

Friends of Meir Medical Center

עזרו לנו לרכוש את מכשיר האקמו
Logo Meir Update 2017- PNG (4).png
image3.jpg

אנחנו מודים לצוות הנפלא והמסור במחלקת טיפול נמרץ נשימתי המטפלים גם בחולי קורונה בבית חולים מאיר בכפר סבא, תחת ניהולו של ד"ר דוד דהן, אשר הצילו את חייו של אחיינו וחברכם היקר הווארד סנדי.  הם עבדו ללא הרף וללא ליאות  תוך סיכון בריאותם.

 

אנחנו שמחים לבשר לכם שהוא הועבר למחלקת שיקום קורונה מיוחדת  להמשך טיפול  וב"ה  החלמתו תהיה מהירה ומלאה. 

 

לאות הוקרתינו  מצאנו לנכון להרים תרומה בשם הוואי ליחידת טיפול נמרץ לטיפול בחולי קורונה, אשר זקוקים בדחיפות למכשיר הנשמה "אקמו" לטיפול בחולים קשים.

 

כל תרומה תעזור להציל חיים של אנשים אחרים.

שלום לכולם,

היחידה לטיפול נמרץ נשימתי הינה חלק ממערך הריאות שהינו מרכז מצוינות ארצי לטיפול בכל הפתולוגיות הריאתיות, בתוך המערך נמצאת יחידה לטיפול נמרץ שבעתות שגרה מטפלת בחולים קריטיים בחולי טיפול נמרץ פנימאים וכן בחולים עם פתולוגיות ריאתיות חריפות. היחידה שוכנת במבנה מתקדם של 8 מיטות בחדרים מופרדים לכל חולה. מצוידת בטכנולוגיות מהמתקדמות בעולם. צוות היחידה מורכב מרופאי טיפול נמרץ, רופאי ריאות ואחיות טיפול נמרץ. הטיפול בה מתאפיין בטיפול מקצועי עם גישה של אנושיות כלפי המטופל ומשפחת המטופל.

בימים אלו שפקדה את העולם פנדמיה של חולי קורונה, הוחלט על הפיכת היחידה לטיפול בחולי קורונה קשים. ואכן, מערך הריאות טיפל בעשרות חולי קורונה עם דרגות חומרה קשות והיחידה טיפלה בחולים הקשים ביותר. הטיפול בחולי קורונה בשבועות הארוכים הינו טיפול שדרש עומס פיזי ונפשי וכן תהליך מתמיד של לימוד המחלה שמעבר לטיפול הסטנדרטי בו היחידה מיומנת היטב, המחלה דרשה לימוד אינטנסיבי של מידע מהעולם כולו על תרופות ניסיוניות ושיטות טיפול לא סטנדרטיות. מעבר לכל, הטיפול בחולים היה במסירות נפש של האחיות והצוות הרפואי תוך סיכון מתמיד אישי של הצוות וכן של בני משפחותיהם. המאמץ הגדול ב"ה הניב פירות ואכן הצלחנו לעזור למרבית החולים הקשים שהגיעו עם סיכויי הישרדות נמוכים ויצאו חזרה למשפחותיהם להמשך חייהם.

 

טכנולוגיה אחת תומכת חיים עדיין אין בידינו והינה האקמו. אקמו זוהי מכונת לב ריאה אשר חולים שכבר לא ניתן לחמצנם ולייצבם בדרכים הרגילות מחוברים אליה לתקופת גשר עד להתאוששות, אופי חולי הקורונה הקשים וכן הפחד מפני גלי התפרצות נוספים הובילו אותנו למסקנה שאנו צריכים להערך לתקופה הקרובה שתהיה לא רק עם חולי קורונה קשים אלא גם עם חולי שפעת קשים שיפקדו את היחידה. הערכה זו מובילה אותנו למסקנה שאנו חייבים לרכוש ולהכשיר את הצוות לטכנולוגית האקמו שעדיין לא בידינו. מעבר לעובדה שטכנולוגיה זו דורשת לימוד של הנושא יש גם הוצאה כספית גדולה מאד לרכש ציוד והכשרת הצוות.

 

מבקשים מכל מי שיכול אנא עזרו לנו בהמשך פרויקט הצלת החיים ורכישת מכשיר האקמו וכל המציל נפש אחת בישראל כאילו הציל עולם ומלואו

תודה רבה

 

ד"ר דוד דהן

מנהל היחידה לטיפול נמרץ פנימי נשימתי

ניתן לתרום באחת מהדרכים הבאות:

בכרטיס אשראי - לחץ כאן

בטלפון:

מלי שקד:  09-7471566 / 053-7482540

אריה פישביין: 053-7556688 

אימייל

מלי שקד: shaked.mali@clalit.org.il  

אריה פישביין: arie.fishbein@clalit.org.il 

image88
image88

press to zoom
image18
image18

press to zoom
image11
image11

press to zoom
image88
image88

press to zoom
1/7